AZ OLASZ METSZET-ÁBRÁZOLÁS AMIKOR A KÉTFEJŰ SAS AZ ÚR |
Több esetben írtam róla, hogy van egy nagyon fontos feladatunk.Külön kell választanunk azokat a Székesfehérvárt ábrázoló metszeteket, melyek nem a mai Székesfehérvár városáról szólnak! És ezt a feladatot hitelesen kell elvégezni, hogy ne legyen hiba benne! Tulajdonképpen a Sycan hegyen lévő Sicambria-Óbuda kutatásával párhuzamosan, az elmúlt tíz évemet is ezzel töltöttem. Egy másik metszetet, melyet a történészek úgy hirdettek, hogy Székesfehérvár a XVI. században, kalandos úton azonosítottam Wissembourg városával. Elérkezett tehát az ideje, hogy egy újabb tévképzetet oszlassak el, reményeim szerint végérvényesen.
1995. |
Ne mondhassa rám azt senki, hogy én állandóan csak a történészeket cáfolom. Építő kritikát fogalmazok meg az alternatív kutatók számára is.Az első könyv 1995-ben jelent meg, a Design & Quality Kft. gondozásában. Aztán ugyanitt 1996-ban Az Eltűnt Ősbuda Nyomában című könyv Szörényi Leventétől. A Püski kiadónál jelent meg 1999-ben Bradák Károly-Pap Gábor kiadványa a Fehér vár-Fehér Folt című könyv bővített kiadása. Mindkét Bradák könyvben az előszó helyett írt bevezetőt Pap Gábor írta, és bemutatja a Pilissel kapcsolatos addigi
1996. |
1999. |
ábrázoló látképek azonosítási kísérlete a budakalászi Ezüsthegyre, alapjában nem állja meg a helyét. Az Olasz metszetet átvette Bradáktól, és a budakalászi Ezüsthegyre feltételezte(?!) Szörényi Levente, aztán ugyanezt tette Lánszki Imre is, kissé nyugatabbra és hosszú ideig Székesfehérvár és Óbuda -NEM ŐSBUDA ! -is egy helyre lettek azonosítva, alapjában tévesen. Persze csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit. Viszont ez ügyben ugyanaz történt, mint amit történészeink műveltek és művelnek napjainkban is. Hivatkoznak a másikra, és így viszik tovább a téveszmét. 2022. év őszén, most a kezemben lapozgatva a könyvet, kifejezetten bántó, a tehetetlenség és tévképzet miatt létrejött Sashegyi-féle Ősbuda szót olvasni. Bántó és valótlan, mert a hivatalos oldal téveszmés történészei és másoló firkászai, ezzel a szóval visszaélve,- gúnyként alkalmazva(Kanyó, Szávoszt és olvasatlan társaik) próbálják elkendőzni napjainkban a máig fennálló Óbuda helyrajzi problémát. Bradák Károly, Pap Gábor és Szörényi Levente könyve is példát mutat a hivatalos oldalnak abban, hogy a problémákat tisztázni kell, írni és beszélni kell róluk. Ez a könyv kijelölte az utat a gondolkodásra és reális értelmezésre képes kutatóknak, már a kiadvány nyolcadik oldalán. Adott volt a feladat számomra, hogy Sicambria-Óbuda(Veteri-Vetus Buda-Alt Ofen) sziklavárosának helyrajzát tisztázzam, elválasszam a Monalovacztól, és ezáltal is igazoljam Lánszki Imre kutatási területén található Királyi Fehér központ, Székesfehérvár ottlétét. Melyet helyileg ő jól azonosított, azonban a területre olyan metszetek is azonosítva lettek, (lásd az előadásokat a videómegosztón) melyek valójában sosem voltak ott, és nem csak Buda Vetus- Óbuda metszetei,- melyek igazából a Csillaghegyet ábrázolják északi nézetből,- hanem Székesfehérvár egyes látképei, az olasz metszet sem illeszthetők a POTENTIANA királyi Alba várhegyére, amit napjainkban Manatovacz vagy Monalovacznak hívnak.
AZ OLASZ METSZET
Tessék jól megnézni ezt a vízrajzi térképet, az évszám 1938 ! És egyvalamit jól jegyezzünk meg, mert az összes folyóparti várunk és településünk kutatásához ez alapvetően nagyon fontos: a középkorban még sokkal több víz volt!
Tehát térképünket így tessék szemlélni! Ha ezzel a gondolattal nézzük, akkor bizony nagyon is lehetséges, hogy a római korban és a középkorban is a kiemelkedően magas vízállásnál, Komáromnál is be tudtak hajózni a Dunán a ma Székesfehérvárnak hívott város irányában! És ezzel a gondolatmenettel érthető igazán, Ó-Szőny-Brigetio földrajzi helyzete és szerepe, hármas városa.
A DUNA KOMÁROMNÁL ÉS SZÉKESFEHÉRVÁR |
A Móri Árok szerepe az egyik kulcs ebben a témában, és az ott létező egykori mocsarak. A Móri víznek hívott patak, ugyanúgy szélesebb lehetett egykor, és hajózható vízfelületként szolgálhatott Tata irányában, mint a Séd patak. Ha valaki veszi a fáradtságot, akkor maga is utána olvashat, hogy ezen a területen a lecsapolási munkálatokat Mikoviny Sámuel végezte
ENNEK A VÍZRAJZI HELYZETNEK A SOKSZOROSÁT TESSÉK ELKÉPZELNI A KÖZÉPKORBAN! |
Amióta a műholdas Google Earth alkalmazással dolgozom, feltűnő lett számomra, hogy ezen a területen, a szántóföldeken nyomot hagyott a korábbi vízrajzi helyzet. Szembeötlő az embernek, ha a műholdas képet nézi az, hogy a mostani kis patakok, azok korábban széles folyómedrek voltak!És bizony ez a középkorra ugyanúgy érvényes, mint a római korra! A Séd "patak" név ahogy manapság hívjuk, nagyon megtévesztő. Mostanra jutottunk el oda, immár egy-két éve, hogy a régészeti kutatások, kezdenek utolérni, és beigazolódnak az állításaim.
Az ókori római Gorsium városnak fontos kikötője volt a Sárvíz partján. Gorsium Pannonia provincia egyik legjelentősebb települése volt, a térség katonai, kereskedelmi és gazdasági, a provincia szakrális központja. Logisztikai és stratégiai szerepe megfelelt a mai Székesfehérvárénak, mely néhány kilométerre északra fekszik Gorsiumtól.
SZÉKESFEHÉRVÁR ÖSSZEKÖTTETÉSE A DUNÁVAL |
BRADÁK KÁROLYNAK MÉGIS IGAZA VAN!
Ha kivesszük a könyvből az L feliratból levont téves következtetést,-az olasz metszetet- mert a középkori klímaoptimum, a vízrajz szerint igazoltnak látjuk, hogy a Duna oldalága vette körbe a mai Székesfehérvárt, még akkor is maradnak bőven olyan tények, melyek alapjában cáfolják a mai Székesfehérvár királyi koronázó és temetkező város szerepét, illetve a Szent István általi építtetését. A legfontosabb tények közt is leginkább a műholdas képátfedéssel készült azonosításaim.
EZ AZ IGAZI SZÉKESFEHÉRVÁR AMINEK BUDÁRA- DÉL-KELETRE A CSILLAGHEGY FELÉ NYÍLIK A BUDAI KAPUJA! |
AZ OLASZ METSZET CÍME
"ALBA REGALE VÁROSÁNAK VALÓDI KINÉZETE MAGYARORSZÁGON"
A kép felirata is ösztönözhette talán arra a választ kereső kutatókat, hogy ezt a várszerkezetet máshová fantáziálják. Önmagában a címében is érezhető képünknek, hogy már ebben az időszakban is zavar van a város kinézetével, (helyével) alaprajzával kapcsolatban. Mintha a korszak rajzolói közt vita lett volna, hogy melyik is az "igazi" látképe Székesfehérvárnak. Ez a címben lévő tény is alapjában azt igazolja számunkra, hogy egy másik Székesfehérvár is létezett, melynek alaprajzát ezzel a városéval keverték. És ez valóban így van, hiszen a krónikáinkban leírt Megyer révje nem a mai Székesfehérvárnál található(akármennyire ott volt a Duna). Noé hegyének oda fantáziálása a mai Fejér-megyébe pedig egyenesen a legrosszabb vicc kategória történészeinktől. A helyrajzi azonosításhoz legközelebb visszatérünk az alapokhoz, NOÉ-hegy valós földrajzi területéhez.
Egyed Zoltán Pajzsvivő
FÉLREKÉPZETT TÖRTÉNELEMTANÁR
KIEGÉSZÍTÉS ÉS FRISSÍTÉS
AZT SEM TUDJA FELFOGNI HOGY NEM ŐSBUDA HANEM ÓBUDA! |
Kiegészítettem az írásomat, el is mondom miért. A Dunai Szigetek "geográfus-hidrológus" blog írója, a félreképzett történelemtanár troll, Szávoszt Vass Dániel, olyannyira fröcsögött a bejegyzésemre ismételten az Óbuda régi fotókon Facebook közösségi csoportban, hogy még több tényt találtam a Sárvíz folyó hajózhatóságára, és egyben az ugyanolyan magas középkori állapotokra is! Szávoszt nehezen viseli a tudományos fejlődést, talán ezért monarchista. Éppen ezért, hogy rádöbbenjen a tudománytalan maradiságára, belinkeltem neki a KÖZÉPKORI DUNAMEDER A MOCSÁROS-VÉLEMÉNY című cikket és nyílt levelet, melyet a szervilis blog írónak írt Scheffer Miklós, aki korán felismerte az állításaim igazát, és több esetben segített már nekem ebben a témában.
Ez aztán végképp betette az áltudós, "Duna-kutatónál" azt a bizonyos kaput, és hisztizni kezdett, hogy erről neki senki sem szólt, nem kapott róla értesítést. 😂 Olyan ez a ferdítő, inkorrekt furafiú, mintha tudat módosító-szereket használna. Nem azt állítottam ebben az írásomban, hogy a "Duna folyt Székesfehérvár felé" ezt csak Szávoszt Vass Dániel találja ki a hisztizése közben. Próbál bármin fogást találni, mert tudja, hogy bukta van Óbuda helyrajzi történetében. A széles Sárvíz folyamnak, összeköttetése volt a Dunával, és az vette körbe Székesfehérvárt! És ezért joggal írták rá a metszetre, hogy azt a Duna veszi körbe. A hajózható vízfelület a korábban ott létező hatalmas vízfelületen történt! Ne feledjük, megemelkedett vízszint, forrástevékenység és a Duna visszaduzzasztó szerepe. És ezt a hatalmas, egykor ott létező víztömeget, a műholdas képeink a Google Föld program mindenhol mutatja! Még akkor is, ha Szávosztnak ez nem tetszik, és hisztériázik!
A MÓRI VÍZ ÉS ÁLTAL ÉR TALÁLKOZÁSÁNAK HELYE |
És ugyanez a műholdas képen. Jól látható a területen, hogy egykor a vízfelület összeért, és hajózható egybefüggő vízi-útként szolgálhatott. Érdemesnek tartom a környezet további vizsgálatát ugyanezzel a gondolatmenettel. Viszont hozzá kell venni azokat a még római időkből ott létezett tereptárgyakat, melyeket Mikoviny Sámuel bontott el, hogy a széles és hajózható mocsarakat lecsapolja.
MÓRI VÍZ ÉS ÁLTAL ÉR |
Hatalmas és egybefüggő vízfelület és mocsaras táj uralkodott ezen a környéken, a lecsapolási munkálatok előtt! Erről tanúskodik
Magyarország (1782–1785) - Első Katonai Felmérés
Nézzétek! Így tudom a legjobban megmutatni nektek. A műholdas kép árulkodik arról az egykori hajózható vízfelületről, amit az Első Katonai Felmérési térkép még ábrázol!
Ki az aki azt képzeli, hogy a rómaiak csak a Sárvizen hajókáztak, mondjuk Székesfehérvártól-Szabadbattyánig? Ugye mi nem vagyunk ennyire korlátoltak, ugye nem?
RÓMAI HAJÓKIKÖTŐ A SÁRVÍZNÉL |
SEUSO PALOTA A MŰHOLDAS KÉPEN |
Külön kiemelve piros színnel, Szávoszt Vass Dániel számára, hogy végre felfogja!
A KIS-JÉGKORSZAK HATÁSAI AZ EGÉSZ KÁRPÁT-MEDENCÉRE VONATKOZTAK!
Leegyszerűsítve: ha Székesfehérváron magas a vízszint, akkor Óbudánál is az! Ugyanis a középkori nagyon magas vízszinteket hadmérnöki rajzok ábrázolják Óbudánál is, ez tulajdonképpen az Óbuda helyrajzi probléma kulcsa! Erre jöttem én rá az
évtizedek óta tartó kutatásaimmal. És arra, hogy a képünkön látható meder, az nem a Duna mai medre, hanem a belső-nyugati meder, ami a kép készítésének idején, és persze az okleveleink szerint korábban is vízzel volt töltődve. Ez fáj nagyon a Zichy Főtérre várost fantáziáló történész bagázsnak, és szervilis táboruknak. Ezért ferdít és hamisít Kanyó Ferenc és Szávoszt Vass Dániel is, és ezért jelentett fel engem az aquincumi igazgatónő, a randa némber, Láng Orsolya. Ez a félreképzett, a téveszméket ismétlő gitt egylet, pontosan tisztában van azzal, hogy a Trója királyai által alapított Sicambria-Atilla városa-Óbuda sziklavárosának előbukkanásával, és földrajzi helyének igazolásával a rómaiak Aquincuma immár csak egy giccs a kirakatban, hiszen Óbuda városa nem ugyanott létezett, az a terület csak sziget volt. És immár mindenki számára látható és nyilvánvaló, hogy a Habsburg udvarnak dolgozó Schönwisner hazudott, amikor a krónikáinkat hiteltelenítette, és tovább hazudnak az ő hithű követői is!Az pedig még inkább ciki, hogy egy tudományos témakörben azzal próbál érvelni a bukott történelemtanár mintapéldány Szávoszt, hogy én szakács vagyok. Nos, azzal együtt van még három szakmám, és egy más irányú vállalkozásom, azaz még egy szakmám. És büszke vagyok arra, amit a másik szakmáimban is elértem a saját erőmből. Mindent elértem az életben, amit akartam. Ezt vehetik akár figyelmeztetésnek is. Arra is büszke vagyok, hogy vendéglátós szakemberként átlátom azt a káoszt, amit a történetírók és a történészek Óbudával műveltek. Ez talán abból adódik, hogy több dologra kell egyszerre koncentrálnom. Olyan dolgot vittem véghez, amit előttem még senki. Azonosítottam Sicambria-Eczelburg-Veteri Buda helyrajzát a békásmegyeri hegyoldalban, ugyanakkor pedig arra is választ találtam, hogy a Főtér, a Zichyék majorsága, és az ott talált egykori épületek, azok valójában a Boldogasszony sziget középkori településeinek, Révjenőnek és Újbécsnek a maradványai. És a sok száz éves helyrajzi problémára így találtam hiteles, látképekkel és oklevelekkel, a terepen látható romemlékekkel igazolható megoldást.